• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дистанційна форма навчання

Режим роботи під час навчання у форматі онлайн з використанням технологій дистанційного навчання

/Files/images/bandyuk/Изображение (2).JPG

Правила роботи під час дистанційного навчання

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.

Додаткові корисні ресурси

Навчально-методичний ресурс OSVITANET – інтерактивні версії навчальних атласів та контурних карт з природознавства, географії та історії.

Khan Academy – безкоштовна освітня платформа для школярів. На сайті є курси з математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.

Youtube-канал "Цікава наука"

PhET - лабораторія вивчення імпульсу

Цифрові уроки від MOZAIK education

Тренажер з правопису української мови. Вправи онлайн (on-line).

Експрес-урок української

Лепетун допоможе вам вивчити українську мову швидко і весело | Мова – ДНК нації

Matific - безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнити форму

Поради батькам під час війни
Брошура з важливою інформацією для батьків, які переживають війну разом зі своїми дітьми
від UNICEF

Підготовка до ЗНО

· Курси з підготовки до ЗНО на платформі Prometheus

· Тести ЗНО минулих років онлайн – можливість одразу почитати коментар: тема, правило, правильна відповідь

· Тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО (переваги- тренування за темами)

· Платформа iLearn -педагоги країни регулярно проводять вебінари з математики, української мови та літератури, історії України та англійської мови. Щоб долучитися до онлайн-занять, потрібно зареєструватися на платформі.

· Портал Akademia пропонує школярам чи не найбільшу кількість безкоштовних курсів для підготовки до ЗНО, зокрема курс з математики

· Тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з математики

· Тести ЗНО онлайн з математики

· Онлайн тестування з математики

· Освітній портал «Академія»;

· Всеукраїнський портал з підготовки до ЗНО

· ОСВІТА.ua - підготовка до ЗНО

· Математика онлайн - тести ЗНО з відповідями

· ONLINE.ZNO.UA - Підготовка до ЗНО онлайн

Кiлькiсть переглядiв: 185

Коментарi