• Інформація для учнів

Права, свободи, обов’язки учнів

Стаття 1

Кожен, хтонавчається в гімназіїмає право:

· діяти на свій розсуд, вільно висловлювати свою думку, не ображаючи при цьому гідності і свободу інших;

· подати свою пропозицію в актив учнівського врядування;

· брати участь у будь-яких сферах гімназійного життя, ініціювати будь-які форми цього життя;

· ставити питання про покарання в гімназії учня, якщо той своїми діями порушує закони гімназії;

· вибирати профіль навчання, факультативи і додаткові заняття, мистецькі гуртки , студії.

Стаття 2

Особистість кожного, хто працює чи навчається в гімназії, є недоторканою і ніщо не повинно загрожувати здоров’ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Образою честі і гідності людини є:

· нанесення побоїв, побиття;

· загроза, залякування і шантаж;

· вживання образливих слів, прізвиськ;

· дискримінація за національними і соціальними ознаками;

· глузування з фізичних недоліків;

· поява в стані сп’яніння;

· здирство, вимагання;

· крадіжка;

· псування особистих речей інших людей;

· брудні наклепи, плітки;

· будь-якідії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини.

Правила поведінки учнів у гімназії

Загальна частина

1. Правила поведінки учнів у гімназії базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

2.У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик учня самого або з батьками на педагогічну раду;

- відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.

3.Заборонено приносити до школи предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу.

4. Паління, вживання алкогольних напоїв та нецензурних висловів на території закладу категорично заборонено.

5.До закінчення уроків учень може залишити територію закладу тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора.

6.Ученьмає бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками гімназії, батьками інших учнів, а також з учнями.

7.Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі.

За пошкоджене шкільне майно батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.

Правила поведінкипід час перерви

8. Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своєробоче місце й підготуватися до наступного уроку.

9. Під час перерви забороняється:

- бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах;

- штовхатися або грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;

- сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися.

10. У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимогипрацівників їдальні, вчителів, чергових та дотримуватися черги.

11.Забороняється перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

12.Не можна бешкетувати та виносити їжу і напої за межі їдальні.

Правила поведінки на уроках

13.Учніз обов’язані приходити до школи за10-15хвилин до початку занять.

14.Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньомуодязі.

15.Одяг учнів має бути чистим і охайним та відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи.

16.Учнівходять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

17.Під час уроку не можна створювати галас, без дозволу підводитися, відвертати увагу інших учнів від уроку.

18.Заборонено виходити з класу без дозволу вчителя.

19.Урок закінчується тоді, коли вчитель оголосив про це. Тільки після цього учні можуть йти на перерву.

20.Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.

21.Під час уроку не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку.

22.Учень повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів.

23.Учнізобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків так і після їх закінчення.

24.Забороняється користуватися мобільними телефонами під час проведення уроків, окрім тих випадків, коли вони потрібні для проведення самого уроку).