Одним з напрямків навчального процесу є профілізація навчання та поглиблене вивчення окремих предметів. Профільне навчання - це вид диференційованого навчання, який передбачає врахування освітніх потреб, нахилів та здібностей учнів і створення умов для навчання учнів відповідно до їх професійного самовизначення, що забезпечується шляхом змін у меті, змісті та структурі організації навчання.

У ліцеї створено умови для впровадження профільного навчання: враховано освітні потреби й природні нахили гімназистів ( діагностика, анкетування учнів та їх батьків), проаналізовано стан соціально-культурного середовища, здійснено навчально-методичне та нормативне забезпечення навчально-виховного процесу.

Проведено такі організаційно-методичні заходи щодо забезпечення профільного навчання: вивчено перспективний педагогічний досвід роботи навчальних закладів України, застосовуються інтерактивні технології в навчально-виховному процесі, створено науково-методичне підгрунття для впровадження профільного навчання та для покращення матеріально-технічної бази гімназії.

Учні поглиблюють знання за напрямками: , філологічний з поглибленим вивченням української мови ( 10-11 класи).

Навчальний процес з вивчення англійської мови забезпечують 4 учителя кафедри іноземних мов, які мають вищу кваліфікаційну категорію. На кафедрі працює два учителя-методиста . Викладання іноземних мов повністю забезпечене підручниками та посібниками, роздатковими та наочними матеріалами, аудіо- та відеозаписами. Налагоджені звязки з Корпусом Миру, результатами чого стало направлення представників цієї організації для роботи у ліцеї.

Волонтери навчають учасників навчально-виховного процесу розмовної англійської мови, застосовують нові методики, активно працюють в методичному об єднанні вчителів іноземної мови ліцею та району. Організовують практичні семінари для вчителів різних кваліфікаційних категорій, особливу увагу приділяють викладачам іноземної мови сільських шкіл.

Волонтери Корпусу Миру допомогли придбати автентичні підручники британського виробництва, за допомогою яких в повній мірі реалізуються комунікативні методи навчання англійської мови. Учні разом з волонтерами перебували в літніх таборах Криму, Гайворона, брали активну участь в екологічних акціях, були учасниками семінарів-практикумів.

64 учні 8-11 класів за останні 5 років стали переможцями ІІ етапу та 20 учнів - призерами та переможцями ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. 20 відсотків випускників ліцею є студентами факультетів іноземних мов вищих навчальних закладів України. Маємо переможців міжнародних програм з обміну студентами FLEX- Очеретяна Марія 2016, HMC - Іщенко Євгенія 2015.