Творчого учня може виховати тільки творчий вчитель, тому дирекція ліцею одним із головних завдань вважає підтримку будь-яких креативних починань. Робота з творчопрацюючими вчителями будується на "трьох китах" - здоров ї, інтелекті і духовності. Інтерактивна методична підтримка, яка успішно діє, доволі ефективна й перспективна. Робота з творчим вчителем в сучасних умовах, вивчення, збагачення, використання інтелекту та психологічних механізмів інтелектуальної обдарованості стали пріорітетними в роботі методичної служби.

У ліцеї працює школа становлення позитивної мотивації творчості, яка спрямовує роботу вчителів на впровадження нових наукових ідей, методик, технологій, формування практичного досвіду щодо роботи з обдарованими дітьми. До її складу входять творчі вчителі, діяльність яких спрямовано на вивчення та впровадження інноваційних технологій навчання, розвитку критичного мислення учнів, особистісно орієнтованого підходу до навчання та виховання учнів. В результаті роботи школа перейшла від вивчення перспективного досвіду до моделювання й стимулювання творчої активності вчителів на основі інтеграції науки і практики.

Результатом роботи з розвитку творчого потенціалу вчителів є участь: - в роботі обласних творчих груп ( Бортяна С.В., Бандюк А.В., Гнатенко С.П., Каєнко О.В.,Нігай О.Є., Андрейченко Л.І.);

- у конкурсах професійної майстерності ( 20 учителів ліцею взяли участь у проведенні конкурсу "Учитель року", 13 стали переможцями районного етапу, 6 - його лауреатами, 5- переможцями обласного етапу, 2- лауреатами, Каєнко О.В. став переможцем Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" в номінації "Зарубіжна література", 4 учителів були учасниками Всеукраїнського етапу; 8 учителів стали переможцями різноманітних конкурсів: "Класний керівник року" - 2001 р., Аркан В.О., "Кращий керівник гуртка" - 2004 р., Бурова В.Д., "Педагог-організатор року" - 2005 р., Канаховська Н.І., " Кращий бібліотекар" - 2007 р., Маленька В.О., "Кращий психолог року" - 2009 р., Іванець А.В., "Кращий організатор волонтерського руху" - 2011 р., Нікітченко А.Л.); - у Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, читаннях, семінарах ( Каєнко О.В., Білявська Л.В., Гнатенко С.П., Бандюк А.В., Нігай О.Є., Максимець А.О.). Учитель англійської мови Нігай О.Є. має сертифікат представництва "Пірсон Ed юкейши" ( "Лонгман") за розробку матеріалів до підручників британського виробництва.

Своїми творчими надбаннями вчителі щедро діляться з колегами через випуск методичних посібників, публікації в педагогічній пресі, випуск буклетів із досвіду роботи, створення електорнних презентацій. Розуміючи, що авторитет закладу - це, перш за все, міцні знання його вихованців, дирекція спрямовує зусилля на розвиток творчої праці вчителів, поєднання її з творчістю учнів. А коли маєш творчого вчителя, то можна очікувати на результат роботи - творчого учня.

Одним із методів підвищення ефективності роботи вчителя є його стимулювання, яке сприяє підвищенню продуктивності праці педагога, розвитку його ініціативи, творчості. До морального стимулювання відноситься атестація педагогічних працівників, у ході якої педагоги не тільки підвищують категорію, але й отримують звання як визнання якості їх роботи.

Щорічно на серпневих конференціях педагоги отримують винагороди: грамоти, дипломи різних рівнів. Учителі Каєнко О.В. та Білявська Л.В. нагороджені нагрудним знаком "Василь Сухомлинський", Тоток Т.В., Слюсаренко Н.М., Нігай О.Є., Білявська Л.В.,Каєнко О.В., Залізняк А.С., Криворучко О.В. - нагрудним знаком "Відмінник освіти України".

Однією з форм морального стимулювання є занесення на районну дошку Пошани: 2001 р. - колектив навчального закладу, 2002 р. - Каєнко О.В. - учитель зарубіжної літератури, 2004 р. - Білявська Л.В. - учитель української мови та літератури, 2007 р. - Гнатенко С.П. - учитель історії, 2008 р. - Бандюк А.В. - учитель англійської мови, 2010 р. - кафедра вчителів іноземних мов.

Не менш важливим є матеріальне стимулювання: районні премії для вчителів, що підготували переможців ІІІ та ІV рівнів Всеукраїнських предметних олімпіад, творчих конкурсів; районні та обласні премії імені Василя Сухомлинського ( 3 лауреати районної премії - Каєнко О.В.,Нігай О.Є., Бандюк А.В.; 2 лауреата обласної премії - Каєнко О.В., Білявська Л.В.).