Каєнко Олександр Васильович -

учитель світової літератури, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заслужений учитель України, лауреат обласної премії імені Василя Олександровича Сухомлинського, нагороджений нагрудними знаками "Відмінник освіти України" та "Василь Сухомлинський"
/Files/images/z_dnem_narodjennya/big-IMG_7422.jpg

Каєнко Олександр Васильович народився у 1964 році у селищі Приютівці Олександрійського району Кіровоградської області. У 1982 році закінчив Користівську середню школу і вступив на філологічний факультет Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О.С.Пушкіна.

Навчання у вузі, перерване службою в армії, завершено у 1988 році. З цього року за призначенням він працює спочатку вчителем російської мови та літератури, потім вчителем зарубіжної літератури в Новоукраїнській гімназії №7.

Учитель відзначається високою загальною культурою, широкою ерудицією, має глибокі знання свого предмета, бездоганно володіє методикою викладання. Постійний творчий пошук шляхів удосконалення уроку – ставить його в ряд найдосвідченіших учителів району і області. Людина філософської вдачі, з глибоким цікавим внутрішнім світом. Коло його професійних інтересів – проблеми сучасного уроку зарубіжної літератури.

Після перемоги у конкурсі «Учитель року» ( 2001 ) Каєнко О.В.- голова обласного осередку Всеукраїнської асоціації вчителів зарубіжної літератури, активний учасник обласних, Всеукраїнських методичних заходів. Неодноразово залучався до проведення курсів (у тому числі авторських) для учителів зарубіжної літератури при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, читав лекції з досвіду роботи та методики аналізу літературних творів, проводив практичні заняття та уроки в школах Кіровоградщини. Виїздив у райони Кіровоградської області для зустрічей та обміну досвідом з колегами, допомагав налагоджувати роботу творчих груп вчителів-зарубіжників у Новоукраїнці, Олександрії, Олександрівці, Добровеличківці, Новоархангельську, Гайвороні. У 2003 році пройшов курси підвищення кваліфікації у Воронежі (Росія), де переконався, що на Україні шляхи аналізу та інтенпретації літературних творів значно цікавіші і грунтовніші. У лютому 2008 року проводив семінар – практикум для слухачів курсів вчителів зарубіжної літератури Кіровоградського інституту післядипломної педагогічної освіти. Активний учасник обласних семінарів з виховної роботи. Навесні 2009 року провів майстер-клас для колег-зарубіжників Іванофранківщини.

Олександр Васильович удосконалює власну систему роботи на основі впровадження педагогічних ідей Василя Олександровича Сухомлинського. Думки визначного педагога стали для нього дороговказом для власних творчих пошуків. Взявши на озброєння педагогічні надбання В.Сухомлинського, Олександр Васильович Каєнко виробив своє педагогічне кредо, суть якого : «Немає байдужих учнів, є ті, до кого ми не змогли знайти ключі».

Використовуючи книгу В.Сухомлинського «Сто порад учителеві», Каєнко поглиблено працює над проблемою підвищення ефективності та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу. У його арсеналі різноманітні методи і прийоми викладання, які сприяють активізації розумової діяльності учнів. Головна спрямованість його педагогічної технології – повноцінність сучасного якісного навчання з вивченням явищ світової культури за допомогою мистецтва слова, всебічне стимулювання інтелектуальних здібностей кожного школяра. Творчо використовуючи спадщину В.Сухомлинського, вчитель шукає нові підходи для розвитку мислення школярів.

Зумів захопити учнів своїм предметом, більшість його вихованців підтверджують результатами контрольних зрізів знань, стають переможцями районних олімпіад.

Олександр Васильович – у 1993 році став лауреатом обласного конкурсу «Учитель року», у 1997 році – переможцем Всеукраїнського конкурсу «Учитель зарубіжної літератури сільської школи», в 1999 році – учасником Міжнародної науково-практичної конференції «Василь Сухомлинський і сучасність», а в 2000 році – переможцем районного, обласного та Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Зарубіжна література». Був членом журі подальших конкурсів (від районного до Всеукраїнського) у 2004 та 2008 роках.

Учитель розробив авторську програму спецкурсу «Дитяча література. 5-7 класи » у 2000 році . В цьому ж році був співавтором книги «Зарубіжна література. 8-9 класи. Навчальний посібник» за редакцією В.Панченка, у 2008 році – посібника Зарубіжна література. 8 клас. Книга для вчителя» та колективного посібника «Ігрові форми і методи на уроках зарубіжної літератури».

Матеріали, що висвітлюють досвід роботи вчителя неодноразово публікувалися у фахових педагогічних виданнях: журналах Відродження», «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України», «Зарубіжна література», газеті «Зарубіжна література» та методичних посібниках. Він є автором 16 публікацій із методики викладання зарубіжної літератури.

Значну увагу приділяє позакласним формам роботи, залучаючи вихованців до скарбниці світової культури.

19 років Олександр Васильович керує районним дитячим клубом інтелектуальних ігор. Команди учнів-інтелектуалів, яких він тренує, результативно виступають на районних, обласних та Всеукраїнських турнірах, фестивалях, змаганнях:

· 2000, 2001, 2002 рік – команда «Електрочайники» - чемпіони Кіровоградської області з «Що? Де? Коли?»;

· 2002 рік – команда «Система нервів» чемпіони Кіровоградської області з брейн-рингу та призери чемпіонату України;

· 2003-2004 роки – команда «Кошмарики» - чемпіони області з брейн-рингу;

· 2005 рік – команда «Ерудит» - володарі кубка Кіровоградської області з «Що? Де? Коли?»;

· 2006 рік – команда «Реформація» займає ІІІ місце в чемпіонаті області з брейн-рингу та ІІІ місце в Кубку області з «Що? Де? Коли?»;

· 2008 рік – команда «Драйв» займає ІІІ місце в чемпіонаті області з брейн-рингу;

· 2010 рік – команда «Вундеркінди» - чемпіони області зі «Своєї гри»

· 2010-2014 роки – команди «Скринька Пандори» та «Метеор» - призери чемпіонату Кіровоградської області з гри «Що? Де? Коли?» та кубку області з цієї ж гри.

Багато зробив для популяризації інтелектуальних ігор в області. У 2001 році пройшов підготовку у Міжнародному інтелектуальному дитячому таборі, отримав кваліфікацію «тренер дитячої команди». З 2004 року очолює Кіровоградську Лігу інтелектуального розвитку (КОЛІР). Разом із колегами восени 2008 року провів авторський семінар для тренерів інтелектуальних клубів. Досвід роботи із окресленого питання представлено у колективному посібнику.

Олександр Васильович – багаторазовий чемпіон області з різних видів інтелектуальних ігор (як у складі команди, так і в особистому заліку), чемпіон України з брейн-рингу (2002), віце-чемпіон Олімпійського кубку ЛУК «Що? Де? Коли?» (2004) у складі команди «Проект – Геркулес». У 2003 році зіграв за символічну збірну України з «Що? Де? Коли?» у прямому ефірі телеканалу КРТ. Один з постійних організаторів обласних турнірів та чемпіонатів для школярів.

Каєнко О.В. пише вірші, друкувався в районних, обласних, Всеукраїнських виданнях: журналі «Вежа», газеті «Літературна Україна», «Кіровоградська правда», «Вечірня газета», «Україна – Центр» тощо. Учасник наради молодих літераторів Півдня України (Кіровоград, 1999 рік). Свого часу вів літературну сторінку в районній газеті та керував поетичним клубом при районній бібліотеці.

Олександр Васильович – наставник молодих учителів, щедро ділиться «секретами» педагогічної майстерності з колегами, виступаючи з лекціями на курсах і семінарах у Кіровоградському інституті післядипломної педагогічної освіти. У 2002 та 2007 роках відбулися його авторські курси з проблеми «Формування і розвиток інтелектуально-творчих здібностей учнів».

Досвід роботи Каєнка О.В. вивчено та узагальнено Кіровоградським інститутом післядипломної педагогічної освіти та впроваджується педагогами області. Його семінари-практикуми для вчителів-словесників відбулися в Добровеличківському, Новоархангельському, Олександрійському, Вільшанському, Компаніївському, Світловодському, Голованіському, Маловисківському та Кіровоградському районах.

/Files/images/kanko_ov/0_4db56_8d1f6e3a_L.jpeg

/Files/images/kanko_ov/getImage.jpeg/Files/images/kanko_ov/IMGP8278a.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 370

Коментарi